Evinizde ya da iş yerlerinde meydana gelen su kaçaklarının tespitini yapmak için kullanılan yöntemleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz. Bu yöntemler, eski yöntemler ya da yeni teknolojik yöntemlerdir.

Eski yöntemlerde eviniz ilk günkü gibi inşaat alanına dönerken, yeni yöntemde sadece su sızıntısı olan yer kırılır veya kazılır.

Eskiden günümüzdeki teknolojik cihazlara sahip olunamadığı için mecburen kırma veya kazma yoluna gidiliyordu.

Bu yöntemin beraberinde getirdiği birçok zahmette bulunmaktaydı.

Kırılan yerlerin atıklarını atmak, çıkan pisliği temizlemek, kırılan yerlerin tekrar tadilatını yapmak gibi bir çok zahmet ve masraf beraberinde geliyordu.

Vakti zamanında özenerek seçtiğiniz pahalı fayanslardan oluşan banyonuz yıllar sonra zeminin altındaki su borularında su kaçağının olmasından dolayı tamiratı hasıl oldu.

Yıllar sonra zeminin altında oluşan bu arızadan dolayı dairenizin su çıkmıyor ama alt komşunuzun tavanından yağmur yağar gibi su damlıyor. Banyosunun tavanı mahvolan alt komşunuzda sizdeki arızadan dolayı mağdur oldu. Eğer alt komşunuz biraz agresif biriye su sızıntısı nedeniyle huzurunuzda maalesef kaçacaktır.

Böyle bir durumda yapacağınız iki şey bulunmaktadır. Birincisi eski usul ve yöntemler kullanan su tesisatçısı çağırıp banyonuzun zeminindeki su arızasının nerede olduğunu bulana kadar her yeri acımadan kırdıracaksınız. Hem su kaçağı onarımı için para ödeyeceksiniz, hem de kırılan yerlerin tadilatı için ayrı bir ücret ödeyeceksiniz. Ya da Konak Su Tesisatçısı firmamızdan profesyonel hizmet alarak su kaçağını, cihazla su kaçağı bulma hizmetlerimizden faydalanacaksınız.

Kısa sürede arızanız giderilecek, hem siz, hem alt komşunuz mağdur olmayacak, sorununuz kökten çözüme ulaştırılacaktır.

Search this website
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
HEMEN ARAYIN!