Günümüz teknolojisinden aldığımız destekle yaptığımız bakım ve temizlik işlemleri hızlı ve zahmetsiz bir şekilde tamamlanmaktadır.

İçinden şebeke suyunun geçtiği kanallarda zaman içinde oluşan kireçlenme, hava ve balçık türündeki kir, istenen ısının elde edilememesine neden olur. Kullanılan peteklerin yeni olması halinde de düzenli bakım yapılmasını önermekteyiz.

Sektörümüzde uzmanlaşmış çalışanlarımız ile sunduğumuz petek temizliği hizmetlerinden yararlanarak bulunduğunuz ortamda ısı konforu sağlayabilirsiniz.

Peteklerin içinde biriken istenmeyen maddeler suyun içerisindeki dolaşımını zorlaştırır. Bu da verimliliğin önündeki en büyük engeldir.

Petek temizliğinde kullanılan kimyasal maddeler yardımıyla istenen ısıya kısa süre içerisinde kavuşarak yakıt tasarrufu sağlanabilir.

Petek Temizleme İşlemi hangi avantajları sağlar?

Kombinizin daha verimli ve rahat çalışmasını sağlayacak olan temizlik işlemleri, son derece kolay, hızlı ve zahmetsiz olarak tamamlanır. Peteklerde oluşabilecek tıkanmaların önüne geçecek olan düzenli bakım işlemi, olası büyük sorunların engellenmesinde etkilidir. Peteklerde yapılacak düzenli temizlik ve bakım işlemlerinin ardından doğalgaz faturasındaki düşüş hemen fark edilecektir.

Peteklere ek olarak kullanılan kombinin ve soğuk suyun devir daim yaptığı boru hattının da her yıl düzenli olarak temizletilmesi önerilir. Yapılacak bakım çalışmaları hatalı bağlantıların düzeltilmesinde de etkilidir. Uzun süreli konforlu bir kullanımın yanı sıra çevre dostu bir anlayış ve güvenli ısınma için;

*Petek temizlik işlemlerinin aksatılmaması ve bu hizmetin güvenilir bir firmadan alınması tercih edilmelidir.

Kobi Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Evlerde veya iş yerlerinde kullanılan ısıtma sistemlerinde yaşanan arızalar verimliliğin düşmesine, daha fazla yakıt kullanılmasına rağmen istenen verimin alınmamasına neden olmaktadır. Daha fazla ödeme yapılmasına rağmen istenen şekilde ısınamayan kullanıcıların sorunsuz bir ısınma için gereken her türlü önlemi alması gerekir.

Binada kullanılan sisteme uygun olarak yapılması tavsiye edilen kombi petek temizleme hizmetlerimiz alanında yeterli bilgi birikimi ve deneyime sahip olan uzman arkadaşlarımız tarafından verilmektedir.

  • Tortu
  • Çamurlaşma ve
  • Kireç sorunları sistemlerin arızalanmasına neden olan en büyük etkenler arasında sayılabilir.

Peteklerin tek taraflı olarak ısınması tıkanıklık olduğunun belirtisidir. Düzenli petek temizliği, kombilerin daha rahat ve verimli çalışmalarını sağlar. Peteklerde meydana gelen tıkanmaların önlenmesi, sistem içerisindeki suyun rahat hareket edebilmesi için gereklidir. Isı kontrolü üzerinde etkili olan hizmetler, faturalara yansır ve müşterilerin bilinçlenmesini sağlar. Yılda en az bir kere tekrarlanacak kombi petek temizliği ile kısa vadede garantili sonuçlar elde edilebilir.

Enerji Tasarrufu Sağlayacak Basit Tedbirler

Enerji tasarrufu sağlayacak basit tedbirler arasında, peteklerin önüne uzun perdeler kullanılmaması, ısı yalıtımı yapılmış evlerin tercih edilmesi ve filtrelerin düzenli olarak temizletilmesi sayılabilir. Uzman ellerde gerekli teknik donanıma sahip cihazlarla tamamlanacak petek temizliği işlemi, ısıtma sistemlerinin uzun süreli ve sorunsuz olarak çalışmasını sağlar.

Isınma sistemlerinin kışın tam ortasında sizi zora sokmasını istemiyorsanız mevsim bitiminde veya kış sezonu başlamadan petek temizliği yaptırmanız önerilmektedir. Kanallar içinde dolaşan suyun kireçlenmesi, balçık kıvamına gelmesi veya farklı kimyasallar nedeniyle oluşabilecek sorunlar zaman içerisinde ciddi sıkıntılar yaşanmasına neden olabilmektedir.

Tesisat’ın temiz su ile yıkanması ortalama olarak 2 saat kadar sürer. Makine yardımıyla tamamlanan işlemle birken tortulardan tamamen kurtulmak mümkündür. Tesisatın kimyasal madde kullanılarak temizlenmesi halinde sadece tortulardan değil, kireç, su taşı ve benzeri sert maddelerin de sistem içinden dışarı atılması sağlanır.

Petek Temizliği Neden Yapılmalı? Tesisat temizliği, her 3 yılda bir düzenli olarak yapılması gerekli olan bir işlemdir. Bu işlem sayesinde büyük sorunların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca petek temizliği doğalgaz faturalarınızın yüksek gelmesini önleyecektir. Petek temizliği kaç para diye merak edenlere çok uygun bir fiyat politikamız olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kısa bir süre içinde gerçekleştirdiğimiz bu işlem sayesinde petek temizliğine ödeyeceğiniz miktar doğalgaz faturanızdan düşecek miktar sayesinde size neredeyse bedavaya gelmiş olacaktır. Petek temizliği fiyatları sizi ve cebinizi düşündüğümüz için en uygun seviyelerdedir. Petek temizliği ücreti hakkında detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçiniz.

Search this website
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
HEMEN ARAYIN!