Su ve atık su giderlerinde meydana gelen tıkanıklıkları açmak için birden çok çözüm mevcuttur. Fakat bu çözümler çoğu zaman yüzde yüz fayda sağlayamaya bilmektedir.

Bu çözümlerden biraz bahsedecek olursak, pompalama, tıkanıklık açıcı, karbonatlı sıcak su vs. gibi yöntemlerden faydalanılabilir. Fakat bu yöntemler hangi durumlarda işe yarar hangi durumlarda işe yaramaz bunu iyi bilmek gerekmektedir.

Küçük çaplı tıkanıklıklarda bu yöntemler belki işe yarayabilir, fakat kesin çözüm sunmayacaktır.

Çünkü banyo gider tıkanıklığına neden olan, saç, kıl, temizlik artıkları, kağıt peçete parçacıkları vs. gibi atıklar pimaş boru içinden tam olarak temizlenmez. Ve tamamen temizlenip temizlenmediğini de anlayamazsınız.

Bunun için ya pimaş borusunu sökeceksiniz ki bunu yapmak için banyo zeminini ve duvarlarını kırmanız gerekmektedir.

Bu kadar zahmete girmeden giderdeki tıkanıklığı görmeniz için ancak kanal görüntüleme cihazı ile işlem yapmak gerekiyor.

Yüksek katlı binalarda rastlanan en sık problemlerin başında gider pimaşlarının düşük eğimde döşenmesi ve çok fazla dirsek kullanımından kaynaklanmaktadır. Düşük eğimle döşenmiş pimaş borularda akıntı hızı yavaş olduğu için gidere giden pisliklerin banyo giderinden ana gidere taşınması zorlaşmaktadır.

Zamanla pislikler birikerek gider tıkanıklığı problemine neden olacaktır. Bu tıkanıklık banyonuzda pis kokulara da ayrıca neden olacaktır. Banyonuzda tıkanıklık olduğuna dair belirtiler yani duş aldığınızda ışırı su göllenmesi oluyorsa, lavaboyu kullandığınızda su geç gidiyor ve fokurdama sesleri geliyorsa, banyonuzda ilk başta rahatsız etmeyecek kadar az ama giderek dayanılmaz hale gelen kötü kokuların olması demek banyo gideri tıkanması belirtileridir.

Bu durumda tıkanıklık daha fazla ilerlemeden Konak Su Tesisatçısı firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Search this website
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
HEMEN ARAYIN!